Liderzy w listopadzie

29.11.2024 r.

Uczniowie z klas drugiej i czwartej Technikum Ekonomicznego z Wołowa dowiedzieli się, dlaczego warto rozpocząć studia i jakie wynikają z tego korzyści. Jak wiele ma do zaoferowania UEW w obszarze narzędzi biznesowych i kadry dydaktycznej, dbającej o dostosowanie programów kształcenia do bezpośrednich potrzeb rynku, oraz wielu innych szczegółach opowiedziała Katarzyna Wołowiec podczas prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu.

Dr inż. Paweł Michalski z Katedry Logistyki UEW, alpinista i himalaista, zdobywca sześciu ośmiotysięczników podczas angażującego warsztatu przybliży charakterystykę procesów logistycznych i elementów infrastruktury logistycznej, które występują w naszym życiu codziennym oraz wyprawach wysokogórskich.

28.11.2024 r.

Wizyty uczniów szkół ponadpodstawowych są codziennością UEW. Tym razem młodzież z klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy miała przyjemność odwiedzić naszą nowoczesną bibliotekę. Młodzież oprowadził starszy bibliotekarz Daniel Fidala, który szczegółowo opowiedział o możliwościach, jakie daje wyjątkowa przestrzeń BG, tak chętnie odwiedzana przez studentów i pracowników naukowych.

Urszula Sokolnicka, romanistka ze Studium Języków Obcych UEW, pasjonatka kultur hiszpańskiej i francuskiej, podczas warsztatu 𝙈𝙖𝙣̃𝙖𝙣𝙖 czyli hiszpański w biznesie, w barze i na plaży zainicjowała dyskusję na temat stereotypów oraz różnic kulturowych w biznesie między użytkownikami języka hiszpańskiego i Polakami.

27.11.2024 r.

Sztuczna inteligencja (AI) budzi wiele pytań i obaw dotyczących przyszłości rynku pracy.
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu mieli okazję wysłuchać wykładu na tak aktualny temat!

Sztuczna inteligencja i robotyka a rynek pracy jutrawykład Katarzyny Liwarskiej-Fulczyk  na pewno poruszył aktualne lęki związane z zanikaniem niektórych zawodów, jak i pojawianiem się zupełnie nowych jeszcze nam nieznanych. Kluczowe jest, aby rozwijać umiejętności, które są trudne do zautomatyzowania, takie jak myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów i umiejętności interpersonalne.

Prezentacja oferty edukacyjnej UEW prowadzona przez Sylwię Nowakowską i Sławomira Dalidowicza dostarczyła uczniom wielu cennych informacji i inspiracji do dalszego rozwoju.

27.11. 2024 r.

Maskotka szkoły, jako pomysł na marketingowy projekt, ale także biznesowy! Uczniowie z Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu w ramach „Liderów wiedzy – liderów sukcesu” stworzyli projekt, a zwrócili się do #UEW o pomoc w jego realizacji.
Dzięki temu wzięli udział w serii inspirujących warsztatów:

Marketing online i offline z Arturem Ciachowskim – odkryli tajniki skutecznej promocji!
Wystąpienia publiczne z Katarzyną Wołowiec – nauczyli się, jak przemawiać z pasją i pewnością siebie!
Budżetowanie i logistyka z Maciejem Klaczyńskim –
zrozumieli, jak zarządzać zasobami i optymalizować planowanie dostaw!
Zarządzanie Projektami z Janem Jakubem Cendrowskim –
poznali kluczowe strategie prowadzenia projektów!

Dzięki tym warsztatom uczniowie zdobyli cenne umiejętności, które pomogą im w przyszłych wyzwaniach. Jesteśmy dumni z ich zaangażowania i chęci do nauki!

25.11.2024 r.

Spotkanie z maturalnymi klasami I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, było pretekstem do zaprezentowania oferty edukacyjnej UEW. Spotkane z uczennicami i uczniami planującymi swoją przyszłość zawodową w oparciu o wybór uczelni, zawsze wywołuje ogromne emocje. Mamy narzędzia i wybitną kadrę dydaktyków, aby młodym kandydatom zaoferować najlepsze przestrzenie do rozwoju i przede wszystkim programy kształcenia, które dostosowujemy do zmieniających się potrzeb rynku.

22.11.2024 r.

Ósmoklasiści z SP23 we Wrocławiu planują swoją przyszłość i byli gośćmi UEW w minionym tygodniu. Przed nimi kluczowy egzamin ósmoklasisty, a później kolejny krok – w dorosłość. I już chcą wiedzieć, czy wybór liceum ma decydujący wpływ na to, jaką uczelnię wybiorą.

Podczas prezentacji dowiedzieli się, jak wygląda proces studiowania, w jaki sposób można podnosić swoje kompetencje i rozwijać umiejętności. Sławomir Dalidowicz przedstawił szerokie możliwości edukacyjne na UEW, a także dostępne poza głównym nurtem kształcenia oraz liczne przestrzenie aktywizacji studenckiej.

Kolejnym wyzwanie dla młodzieży był warsztat poprowadzony przez Katarzyna WołowiecNikt tak nie powie, podczas którego uczestnicy ćwiczyli techniki pomocne w skutecznej i profesjonalnej autoprezentacji

Na koniec spotkania dr Anna Mempel-Śnieżyk, prof. UEW, zebrała wnioski i podsumowała wykład, podczas którego podjęto próbę odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule Czy naukowiec to zawód?

21.11.2024 r.

Żyjemy w czasach, kiedy pracownicy nie pozostają wierni jednemu pracodawcy . Jesteśmy bardzo elastyczni na rynku pracy i często zastanawiamy się, w jaki sposób dobrze zaplanować karierę.
Podczas fascynującego wykładu Anny Malendy-Iwankiewicz z Biuro Karier Centrum Współpracy z Biznesem UE zatytułowanego Czy planowanie kariery jeszcze ma sens? Uczniowie dowiedzieli się także, czy wybór studiów jest istotny, czy pozostałe działania, takie jak wytyczenie celu i opracowanie sposobu realizacji obranej ścieżki mają wpływ na naszą przyszłość. Wiedzą już na pewno, że warto próbować i zdobywać doświadczenia na wielu płaszczyznach, aby ostatecznie znaleźć swoje miejsce.

Ponad 400 uczniów ze szkół ponadpodstawowych uczestniczyło w inspirującym wykładzie z cyklu Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom. Na dodatkowych zajęciach lektorka języka angielskiego Marta Wojdyła prowadziła warsztaty z Business English dla I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

19.11.2024 r.

Każda wizyta uczniów na UEW cieszy, szczególnie kiedy wiemy, ile kilometrów musieli pokonać, aby nas odwiedzić. Tym razem była to pięćdziesięcioosobowa ekipa z Technikum Informatycznego im. Czesława Miłosza w Szczercowie, dla której dr Robert Jadach z Katedry Zarządzania Marketingowego przeprowadził wykład, prezentujący jak skutecznie wykorzystać Google Ads w strategii marketingowej.

Sekcja ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym, jak zawsze, opowiedziała o urokach, ale przede wszystkim o korzyściach płynących ze studiowania na UEW, zwracając szczególną uwagę na praktyczną stronę zajęć i bliskie relacje uczelni z biznesem.

Na koniec wycieczki przewodnikiem po Bibliotece Głównej UEW był starszy bibliotekarz Daniel Fidala, który szczegółowo opowiedział o funkcjonowaniu nowoczesnej przestrzeni dla studentów i pracowników naukowych.

15.11.2024 r.

Nie zawsze u nas, ale zawsze z nami. Tym razem odwiedziliśmy naszą partnerską szkołę w Oleśnicy. Ponad setka Maturzystów I LO już na nas czekała w auli. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Wołowiec przy wsparciu Sylwii Nowakowskiej i Sławomira Dalidowicza. Mnóstwo pytań z sali potwierdziło tylko, że “Wejście do gry!” to plan na najbliższą przyszłość kolejnych Uczniów.

Misja wykonana! Nie tylko nowoczesna infrastruktura, ale przede wszystkim wybitni dydaktycy i mentorzy z biznesu to fundamenty sukcesów naszych studentów, którzy jeszcze podczas studiów współpracują ze światowymi markami i budują tak ważne relacje biznesowe.

13.11.2024 r.

Swoją naukową przygodę na UEW Uczniowie z ZSTIE – Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych rozpoczęli od wizyty w Centrum Symulacji Procesów Biznesowych, gdzie powitał ich kierownik CSPB dr hab. Krzysztof Nowosielski, prof. UEW.

To były bardzo emocjonujące i angażujące zajęcia. Uczniowie zapoznali się ze środowiskiem do wizualnej symulacji procesów Flexsim oraz technologią wirtualnej rzeczywistości. Skorzystali także z interaktywnej wycieczki po procesie kompletacji zamówienia. W CSPB mieli także możliwość samodzielnie zaprojektować prosty proces logistyczny wraz z przeprowadzeniem symulacji jego przebiegu oraz pomiarem wyników całego procesu.

A następnie przewodnikiem po Bibliotece Głównej UEW był starszy bibliotekarz Daniel Fidala i pokazał jak może wyglądać przestrzeń, która kiedyś kojarzyła się z zakurzonymi książkami, a dziś jest funkcjonalnym i atrakcyjnym miejscem dla naszych studentów.

Na koniec Katarzyna Wołowiec zaprezentowała ofertę edukacyjną Uniwersytetu. A także odpowiedziała na pytania, m.in. o to, jakimi wartościami należy się kierować, by osiągnąć sukces i jakie kompetencje i umiejętności mogą rozwinąć oraz zdobyć podczas studiów na UEW.

7-9.11.2024 r.

Spotkanie Europejskiego Parlamentu Młodzieży European Youth Parliament (EYP) Poland w ramach Regionalnej Sesji Selekcyjnej EYP Poland po raz kolejny na #UEW.

Regionalna Sesja Selekcyjna we Wrocławiu zgromadziła 63 uczniów i 6 nauczycieli z różnych miast Polski, Niemiec i Czech, a także 38 wolontariuszy z 14 państw Europy. Pierwszego dnia po integracji w komitetach odbyła uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaproszono do krótkiej prezentacji przedstawicieli instytucji, dzięki którym można było zorganizować Regionalną Sesję Selekcyjną EYP Poland.

W imieniu JM Rektora UEW prof. dr hab. Czesława Zająca przemawiała Katarzyna Wołowiec, która w wystąpieniu zwróciła uwagę, że ekonomiści odgrywają ważną rolę w kształtowaniu polityki publicznej i rozwiązywaniu najbardziej palących problemów naszych czasów, takich jak nierówności i zrównoważony rozwój, a UEW wyposaża swoich studentów w umiejętności i wiedzę pozwalające sprostać tym wyzwaniom.

Podczas drugiego dnia komitety obradowały nad przydzielonymi tematami, a wnioski wyciągnięte podczas dyskusji zostały zapisane w formie dokumentu, naśladującego (inaczej poproszę) Rezolucję Parlamentu Europejskiego.

Ostatniego dnia została przeprowadzona symulacja Zgromadzenia Plenarnego pokazująca mechanizmy działania oraz role i zadania poszczególnych organów.

Patronat Honorowy – Prezydenta Miasta Wrocław, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka woj. Dolnośląskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Wrocław.

Sponsorami i Partnerami wydarzenia byli: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, organizacja studencka UWr Równi w Różnorodności, Basecamp, Komitet Obrony Demokracji, Fundacja Umbrella, Sektor 3, Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu oraz Galeria Kącik.

8.11.2024 r.

Zaplanuj swoją przyszłość – spotkanie dla młodzieży w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy to całodniowe wydarzenie zorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, WPT – Wrocławski Park Technologiczny oraz Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy – Filia we Wrocławiu.

Dla kogo są składki zdrowotne?
Czy tylko emeryci z Niemiec jeżdżą na Seszele?
Kim są doradcy zawodowi?
Dlaczego warto wejść do gry na UEW?

Blisko czterdziestu uczniów ze szkół ponadpodstawowych już wie! Wysłuchali bowiem pasjonujących wykładów i prezentacji.

Ofertę edukacyjną naszego Uniwersytetu przedstawił Sławomir Dalidowicz. A później przyszedł czas na kreatywność i sprawdzenie się w akcji, podczas warsztatów z wystąpień publicznych (prowadzenie Katarzyna Wołowiec), gry biznesowej i budowanie własnej firmy. Było dużo śmiechu, nauki na własnych błędach i elementów zdrowej rywalizacji.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia