Zaproszenie na debatę z okazji Dnia Kobiet – 7 marca 2024

Kobiety muszą być ładne, a mężczyźni silni. W biznesie kobiety muszą być silne, a mężczyźni jacy?

Moc stereotypów, opinii, a nawet przesądów nadal towarzyszy w życiu codziennym – prywatnym i zawodowym – każdej kobiecie. Ale i każdemu mężczyźnie. Powoduje nie tylko problemy w komunikacji między płciami, ale nierzadko niesprawiedliwe osądy. Po obu stronach.

Babskie gadanie czy męskie rozmowy?

Tylko debata wyjątkowych przedstawicielek i przedstawicieli świata nauki i biznesu, aktywistek i aktywistów, kobiet i mężczyzn z niebagatelnym doświadczeniem zawodowym i życiowym, niespożytą energią i potężną wiedzą może rzucić światło na temat sytuacji kobiet na rynku pracy, kariery zawodowej, kobiety-szefa, kobiety-pracownika i sieci kobiecej pomocy.

Debatę będą moderowały dwie niezwykłe kobiety:

  •  prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej UEW,
  •  prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej UEW.

Nie warto przegapić tej dyskusji. Będzie gorąco!

Data: 7 marca 2024

Godz. 12.00–14.00

Miejsce: CKU1, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.


Sylwetki panelistek i panelistów poniżej.

Kobieca siła – panelistki

Olga Łuć

Dyrektor Usług w BNY Mellon, manager ds. relacji z Investment Managerami w BNY Mellon, absolwentka studiów magisterskich z prawa międzynarodowego; właśnie kończy studia EMBA na UEW; założycielką emPowerHer Lab – stowarzyszenia, które ma na celu wzmocnienie kobiet i dziewcząt poprzez edukację, rozwój umiejętności, wsparcie psychiczne, budowanie sieci kontaktów oraz zaangażowanie społeczne; członkini Women Leaders for Ukraine. Wspiera inicjatywy równościowe i integracyjne, dba o kształtowanie pozytywnych zmian zarówno w sferze korporacyjnej, jak i filantropijnej.

Kinga Majewska

Doświadczony Manager ds. Zaopatrzenia w Merck Group, absolwentka studiów magisterskich z zarządzania procesami biznesowymi; pasjonatka praw kobiet. Współzałożycielka emPowerHer Lab; pracuje nad budowaniem zrozumienia między płciami, pomagając mężczyznom zrozumieć zawiłości świata kobiet. Kieruje się osobistą misją stworzenia bardziej inkluzywnej i empatycznej społeczności. Jest znakomitą negocjatorką i uczy dziewczęta oraz doświadczone kobiety, jak świadomie budować ścieżki kariery zawodowej.

Anna Mośko Toczek

Kierowniczka HR w Xylem dla Polski, krajów bałtyckich i Ukrainy; w pracy łączy profesjonalizm i osobistą pasję; współzałożycielka emPowerHer Lab. Aktywnie wspiera wiele inicjatyw w miejscu pracy i swojej społeczności – promując równość płci, jako potężną siłę dla pozytywnych zmian. Swoim wystąpieniem w ramach TED zainspirowała wiele osób. Czerpie inspirację od dwóch córek, z oddaniem poświęcając się działalności na rzecz praw kobiet.

Dr hab. Maja Kiba-Janiak, prof. UEW

Profesor w Katedrze Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu; od 2020 roku jest dyrektorką Programu Executive Master of Business Administration na tej samej uczelni. W swoich badaniach koncentruje się na zagadnieniach logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. W 2023 roku wystąpiła w siedzibie ONZ jako ekspert w panelu nt. zrównoważonego transportu w ramach konferencji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Pełni rolę kierownika dwóch projektów badawczych prowadzonych w międzynarodowych konsorcjach naukowych.

Dr Milena Kowalska

Ekonomistka, adiunkt w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, od dwóch kadencji Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, członkini zarządu firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie samorządom oraz uczestniczka Pracowni Samorządowej Fundacji im. Stefana Batorego. Zazielenia świat z Fundacją One More Tree.

Męskie spojrzenie – paneliści

Jarosław Jackowiak

Doświadczony ekspert w dziedzinie IT i biznesu, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych Kyndryl we Wrocławiu i Katowicach. Specjalista w obszarze komunikacji, konsultingu biznesowego, miękkiego HR i mentoringu. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w inżynierii oprogramowania i ERP; kompetencje budował, pracując w różnorodnych środowiskach organizacyjnych — od start-upów, takich jak Medotronic i MBS, przez średniej wielkości przedsiębiorstwa jak Scala, aż po korporacyjnego giganta — IBM.

Jakub Kalinowski

Innovation Officer w Nokia Poland; pasjonat nowych technologii, które na co dzień wdraża we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania i Inżynierii Nokia. Wierzy w połączenie biznesu i nauki, koordynując współpracę uczelni z organizacją, oraz w zmianę jako warunek konieczny postępu. Koncentruje się na promowaniu i wdrażaniu innowacji, które będą wyznaczały kierunek przyszłości telekomunikacji w świecie. Prywatnie zapalony biegacz, wyznaczający sobie coraz to większe wyzwania. Planuje podróże z wyprzedzeniem, zawsze posiadając co najmniej jeden bilet lotniczy w kolejce do zrealizowania.

Dr hab. Grzegorz Krzos, prof. UEW

Członek Rady Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu; Przewodniczący Rady Nadzorującej Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości „InCube”; Kierownik Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania; wykładowca Programu EMBA i kilku menedżerskich studiów podyplomowych, promotor doktorantów z obszaru zarządzania i biznesu, Prezes, Wiceprezes, członek rad nadzorczych w kilku spółkach kapitałowych, inwestor; strategicznie zorientowany na: zarządzanie i biznes, start-upy, transformacje technologiczne i cyfrowe biznesu, innowacje; ekspert w pozyskiwaniu finansowania.

Jan Jakub Cendrowski

Dyrektor Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „InQube”; ekspert marketingu i strateg biznesowy z wieloletnią praktyką w projektowaniu marek, kampanii reklamowych i narzędzi marketingu on-line. Doświadczenie zdobywał m.in. w branży telekomunikacyjnej, chemicznej, a także jako menedżer w agencjach reklamowych (m.in. Me & My Friends) i PR. Laureat nagród branżowych oraz autor publikacji z dziedziny marketingu w mediach branżowych. Współpracował z wieloma startupami, tworząc od podstaw ich strategie marketingowe. Wieloletni współpracownik i wykładowca.

Szymon Maćkała

Analityk inwestycyjny w funduszu Venture Capital DFR Inwestycyjny specjalizujący się w modelach biznesowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Biznesowego Indywidualnego Programu Studiów. Zwycięzca międzynarodowego konkursy „Startup Academy”, sportowiec i dwukrotny Mistrz Polski w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4×200 m w kategorii Seniorskiej oraz   4x100m w kategorii U23.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia