Studia II stopnia na kierunku Controlling dają możliwość zdobycia unikatowej, interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności dotyczących wykorzystania rachunkowości, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej, budżetowania i controllingu funkcjonalnego, np. controllingu operacyjnego, controllingu logistyki w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Łączy on zagadnienia dotyczące zarządzania i organizacji ze specyfiką procesów operacyjnych zachodzących w podmiotach gospodarczych i instytucjach.
Program studiów na kierunku Controlling został przygotowany z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy, dlatego duży nacisk jest położony na naukę praktycznych rozwiązań. Podczas studiów istnieje możliwość szerokiego wyboru przedmiotów wynikających z własnych zainteresowań w ramach indywidulanej ścieżki kształcenia. W programie przewidziano zaangażowanie studentów w realizację projektów w pracy indywidualnej i zespołowej, co umożliwi nabycie przez nich również kompetencji społecznych, na które obecnie zwraca się szczególną uwagę w procesach rekrutacji na stanowiska pracy związane z obszarem controllingu.
W trakcie zajęć studenci nauczą się także planować własną karierę oraz kształcić się samodzielnie tak, aby nadążać za ciągłymi zmianami w biznesie i jego otoczeniu rynkowym. Przygotowanie zawodowe pozwala też na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Studia są kierowane do absolwentów studiów licencjackich w dziedzinie ekonomii, zarządzania, finansów, rachunkowości, logistyki oraz absolwentów studiów inżynierskich w zakresie zarządzania produkcją. Studia są realizowane w trybie stacjonarnym i zaocznym.
dr hab. inż. Roman Kotapski, prof. UEW
Kontakt – [email protected]
Katedra Rachunku Kosztów, Zarządzania Podatkami i Controllingu
bud. Z, pok. 512, tel. 71 36 80 422
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Do pobrania
Profil absolwenta
Absolwenci kierunku Controlling będą przygotowani do pracy na samodzielnych stanowiskach specjalistów w zakresie rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej, budżetowania i controllingu. Po zdobyciu doświadczenia i praktyki zawodowej mogą też pełnić funkcje kierownicze oraz menedżerów wyższego szczebla. Dotyczą one w szczególności kierownika działu controllingu / ekonomicznego, dyrektora ds. finansowych lub też dyrektora ds. wdrożeń w przedsiębiorstwach doradczych czy wdrożeniowych. Absolwenci mogą pracować zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz w innych organizacjach, np. w fundacjach.
Perspektywy zawodowe
- specjalista ds. controllingu / rachunkowości zarządczej,
- specjalista ds. budżetowania,
- specjalista ds. analiz ekonomicznych,
- specjalista ds. rozliczeń kosztów,
- specjalista ds. raportowania,
- projektant i wdrożeniowiec systemu controllingu / budżetowania,
- projektant i wdrożeniowiec systemów rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej,
- project manager w zakresie wdrożeń systemów controllingu, budżetowania, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej,
- kierownik działu controllingu / działu ekonomicznego / analiz ekonomicznych,
- dyrektor ds. finansowych / ekonomicznych (CFO),
- dyrektor ds. operacyjnych np. wdrożeń.