Informatyka techniczna i telekomunikacja, zarządzanie i technologia żywności, które wieńczą uzyskanie tytułu inżyniera – to najkrótsze podsumowanie tego kierunku. Program kierunku jest skoncentrowany na praktycznym zastosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją. Szczególny nacisk kładziemy na obsługę procesów produkcyjnych i zarządczych, automatyzację i robotyzację w sektorze produkcji żywności.
Podczas studiów nauczymy Cię tworzyć i obsługiwać nowoczesne systemy informatyczne wspierające logistykę i produkcję, m.in. z uwzględnieniem systemów AutoCAD, Matlab & Simulink, wybranych języków programowania (C/C++, Java, Python) oraz rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i Internet of Things.
Dowiesz się, jak wykorzystywać cyfrowe narzędzia do projektowania produktu, identyfikacji i monitorowania jego składników oraz kontroli jakości. Poznasz także metody zapewniania efektywności i bezpieczeństwa produkcji zgodnie z aktualnymi standardami.

Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wyraża zgodę na przyznanie uprawnień laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych przy ubieganiu się o przyjęcie na studia w latach 2019-2022 według konkretnych zasad.
Sprawdź:
Do pobrania


Perspektywy zawodowe
- inżynier systemów IT,
- programista AI/ML,
- analityk danych,
- inżynier produkcji,
- specjalista automatyki i robotyki przemysłowej.
Specjalności
Inżynieria aplikacji inteligentnych
Profil kształcenia na specjalności Inżynieria aplikacji inteligentnych zapewnia rozszerzenie kwalifikacji w zakresie budowy systemów webowych i mobilnych opartych na sztucznej inteligencji (AI). Program specjalności obejmuje projektowanie, implementację, testowanie i utrzymywanie systemów inteligentnych wykorzystujących m.in. uczenie maszynowe, rozproszone bazy danych, systemy przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data), technologie kognitywne oraz blockchain.
Absolwent tej specjalności jest przygotowany do twórczej pracy inżynierskiej nad opracowywaniem systemów inteligentnych, przetwarzających i analizujących duże ilości danych, zdolnych do wydobywania informacji i gromadzenia wiedzy, wykonujących zadania
np. klasyfikacji, predykcji, optymalizacji, wspomagając procesy decyzyjne zarówno w sektorach działalności przemysłowej, jak i usługowej.
Inżynieria systemów informatycznych w przemyśle 4.0
Profil kształcenia na specjalności Inżynieria systemów informatycznych w przemyśle 4.0 zapewnia dodatkowe kwalifikacje w zakresie wykorzystania zaawansowanych technologii cyfrowych do budowy systemów informacyjno-komunikacyjnych (ICT) stosowanych we
współczesnym przemyśle, zapewniających elastyczność, efektywność i jakość procesów produkcyjnych. Program pozwala nabyć wiedzę i umiejętności praktyczne głównie w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów, w tym komputerowego sterowania i monitorowania
procesów, a także w zakresie nowoczesnych systemów komunikacji i przetwarzania danych oraz zarządzania produkcją.
Absolwent tej specjalności jest przygotowany do twórczej pracy inżynierskiej odpowiedzialnej za projektowanie, implementację, wdrażanie i utrzymanie systemów ICT wykorzystywanych do sterowania, monitorowania i wizualizacji procesów produkcyjnych, akwizycji danych pomiarowych, a także do przetwarzania i analizy danych pochodzących z systemów przemysłowych.