Międzynarodowe stosunki gospodarcze

Studia II stopnia

Stacjonarne/ Niestacjonarne

Wejdź do gry!

Wrocław

Język wykładowy:

PL

Kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze pozwoli Ci poznać mechanizmy prowadzenia przedsiębiorstw międzynarodowych, a tym samym zapewnimy Ci wiedzę w zakresie działania w multikulturowym środowisku biznesu. Nauczymy Cię strategii i zasad funkcjonowania korporacji transnarodowych i całego środowiska globalnego. Jeśli wybierzesz MSG dowiesz się wszystkiego co ważne na temat handlu zagranicznego i bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Poznasz w jaki sposób sprzedaje się i dostarcza towary na rynku globalnym czyli nauczymy Cię logistyki, marketingu, finansów, zarządzania kadrami i ryzykiem w skali międzynarodowej. MSG dostarcza twarde, analityczne kompetencje jak również umiejętności miękkie postrzegane jako kompetencje przyszłości.

Nauczymy Cię rozwiązywania problemów biznesowych innowacyjnymi metodami kreatywnego myślenia, ale również dostarczymy Ci umiejętności analizy danych o rynkach. Będziesz miał niepowtarzalną okazję zagrania w symulacyjne gry biznesowe pokazujące rzeczywiste problemy firm działających w biznesie międzynarodowym. Będziesz mógł rozwijać się naukowo, gdyż damy Ci możliwość opublikowania Twojego artykuły w dedykowanych Debiutach Studenckich.

Twoja praca dyplomowa będzie mogła wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę z zakresu MSG. Przede wszystkim jednak będziesz miał możliwość studiowania za granicą na wybranym, zagranicznym uniwersytecie partnerskim. Zdobycie doświadczenia w innym kraju jest szczególnie ważne dla studentów MSG, dlatego na MSG jest jeden semestr studiów, podczas którego wyjazd zagraniczny jest szczególnie ułatwiony.

Menedżer kierunku:

dr Anna H. Jankowiak, prof. UEW

Kontakt

Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

Menedżer kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej
bud. B pok. 216B
bud. A pok. 17

Do pobrania

pdf 1 MB

Profil absolwenta

Jako Absolwent MSG będziesz specjalistą, który potrafi opracować program działań firmy w skali międzynarodowej i skutecznie go wdrożyć. Będziesz posiadał wiedzę z zakresu gospodarki globalnej, w której wszyscy funkcjonujemy. Będziesz miał kompetencje do pracy w dużych, międzynarodowych firmach, a także w instytucjach międzynarodowych. Po kierunku MSG  handel międzynarodowy, relacje między państwami i gospodarka światowa nie będą miały przed Tobą tajemnic.

Perspektywy zawodowe

  • stanowiska operacyjne i analityczne  w przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą
  • specjalista ds. handlu zagranicznego (eksportu i importu)
  • urzędy celne, ambasady i konsulaty
  • organizacje i instytucje międzynarodowe
  • finanse i rozliczenia międzynarodowe
  • logistyka międzynarodowa
  • zarządzanie międzynarodowe

Moduły kształcenia

Biznes międzynarodowy

Globalna gospodarka cyfrowa

Logistyka międzynarodowa

Projekty międzynarodowe

AKREDYTACJE DLA TEGO KIERUNKU

Opłaty za studia

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia