Istotą studiów na tym kierunku jest zdobycie wysoko cenionych i poszukiwanych na rynku kompetencji analitycznych oraz umiejętności wykorzystania narzędzi informatycznych, niezbędnych w pracy analityka.
Przygotowują absolwentów do prowadzenia analiz zyskujących coraz większe znaczenie w erze informacji – dotyczących zjawisk i trendów zachodzących w gospodarce. Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności z zakresu przetwarzania i analizowania danych o różnym charakterze: biznesowych, społeczno-ekonomicznych i makroekonomicznych.
Program studiów łączy elementy teoretyczne i praktyczne, tym samym ułatwiając absolwentom szybki start w życiu zawodowym. Studia przygotowują specjalistów dla biznesu oraz instytucji publicznych.
Menedżer kierunku:
Kontakt
Adiunkt, Menedżer kierunku Analityka Gospodarcza, Katedra Ekonometrii i Badań Operacyjnych
bud. Z, pok. 623
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wyraża zgodę na przyznanie uprawnień laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych przy ubieganiu się o przyjęcie na studia w latach 2023-2026 według konkretnych zasad.
Sprawdź:
Perspektywy zawodowe
- analityk rynku
- analityk sprzedaży
- analityk biznesowy
- analityk operacyjny
- analityk Business Intelligence
- specjalista ds. analizy danych
- menedżer ds. analiz (np. rynkowych, biznesowych, marketingowych, ekonomicznych)
- data analyst
Moduły kształcenia
Analiza rynku
Program modułu jest zorientowany na rozwój umiejętności związanych z analizą danych dotyczących funkcjonowania różnego typu rynków. Obejmuje sposoby postępowania w zakresie projektowania badań, gromadzenia informacji, analizy i diagnozowania sytuacji. Umożliwia poznanie narzędzi analitycznych wspomagających podejmowanie decyzji rynkowych w oparciu o odkrywane tendencje i zależności w danych.
Analiza decyzji biznesowych
Program modułu koncentruje się na pogłębianiu wiedzy w zakresie metod i narzędzi analizy decyzji. Obejmuje sposoby modelowania sytuacji decyzyjnych i strategie wykorzystania metod analitycznych wspomagających proces podejmowania decyzji. Pozwala zdobyć umiejętności stosowania narzędzi optymalizacyjnych przydatnych w procesach decyzyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwami i instytucjami.
Analiza danych finansowych
Program modułu zawiera treści odnoszące się do analiz danych finansowych, w szczególności dotyczących modelowania stóp procentowych oraz statystycznej analizy podatku dochodowego. Obejmuje także zagadnienia związane z ubezpieczeniami, w tym z metodyką oceny ryzyka i naliczania składek ubezpieczeniowych.
Analiza danych społeczno-ekonomicznych
Program modułu koncentruje się wokół kwestii związanych z prowadzeniem badań o charakterze społeczno-ekonomicznym. Pozwala na zapoznanie z etapami projektu badawczego. Dostarcza narzędzi w zakresie analizy złożonych zagadnień społeczno-ekonomicznych, a także prognozowania tych zjawisk.