Rynek nieruchomości, oddziaływanie inwestycji na środowisko, zrównoważony rozwój przestrzeni, rozwój miast, projekty w gospodarce przestrzennej, partycypacja mieszkańców w zarządzaniu przestrzenią – to tylko niektóre tematy, które zgłębisz podczas studiów na tym kierunku. Program studiów koncentruje się na ekonomii i finansach, geografii społeczno-ekonomicznej, rozwoju regionalnym i lokalnym, projektowaniu przestrzeni (w tym terenów zielonych) i otoczeniu inwestycji, a także gospodarce przestrzennej w kontekście współczesnego rynku nieruchomości i gospodarowania nieruchomościami.
Jeśli planujesz karierę związaną branżą nieruchomości, urbanistyką bądź projektowaniem przestrzeni (z użyciem takich narzędzi jak m.in. AutoCad, QGIS, SketchUp), zdobyte w trakcie studiów kompetencje będą nieocenione. W ramach studiów zetkniesz się z rzeczywistymi przykładami, poznasz praktyków branży i zrealizujesz rozwijające projekty w ramach ćwiczeń terenowych.

Menedżer kierunku:
dr hab. Dorota Rynio, prof. UEW
Kontakt
Katedra Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej
bud. B, pok. 307a
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Rekrutacja obywateli polskich ze świadectwami lub dyplomami uzyskanymi za granicą:
Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wyraża zgodę na przyznanie uprawnień laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych przy ubieganiu się o przyjęcie na studia w latach 2019-2022 według konkretnych zasad.
Sprawdź:
Do pobrania

Do pobrania


Perspektywy zawodowe
- praca w firmach deweloperskich, konsultingowych i doradczych
- praca w agencjach i biurach pośrednictwa nieruchomości
- praca w biurach urbanistyczno-planistycznych
- praca w administracji samorządowej i rządowej
- praca w przedsiębiorstwach posiadających własne nieruchomości
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej w obszarach nieruchomości i gospodarki przestrzennej
Specjalności
Gospodarka przestrzenna
Na specjalności Gospodarka przestrzenna student zapoznaje się z projektowaniem przestrzeni zurbanizowanych, koncepcjami rozwoju obszarów wiejskich, procesem tworzenia i analizy dokumentów strategicznych jednostek terytorialnych. Student poznaje sposoby i procedury zarządzania procesem inwestycyjnym oraz uczy się krytycznej oceny tych procesów. Na specjalności Gospodarka przestrzenna duży nacisk kładziony jest na zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu cyfryzacji procesów planowania i wsparcie programami do projektowania 2D.
Nieruchomości
Na specjalności Nieruchomości student zapoznaje się z analizą atrakcyjności inwestycyjnej nieruchomości, rozpatruje miejsce dewelopera na rynku nieruchomości i możliwości jego wpływu na rozwój jednostki terytorialnej, zaznajamia się z opisem nieruchomości w systemach informacji geograficznej (GiS). W ramach specjalności student poznaje podmioty działające na rynkach nieruchomości, a także skupia się na tworzeniu i analizowaniu strategii oraz podejmowaniu decyzji inwestycyjnych związanych z zarządzaniem jednostką terytorialną, procesem inwestycyjnym na rynku nieruchomości i decyzji inwestycyjnych dewelopera. Na specjalności student zapoznaje się również z procesem projektowania otoczenia inwestycji w przestrzeni zurbanizowanej, co jest realizowane przy wsparciu programami do projektowania 2D.